Fatih Terim’in ‘8 de kapanır 18 de kapanır’ sözü yeniden gündem oldu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunun düzenlenmesine karar verdi. 28 Mayıs tarihinde gerçekleşecek ikinci tur seçimle ilgili hazırlıklarına başlayan siyasi partiler, açıklamalar yaparak seçmenlere çağrılarda bulunuyor.

‘2.5 DA KAPANIR 12.5 DA’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ünlü teknik direktör Fatih Terim’e atıfta bulunarak kullandığı sözlerle gündem oldu. Babacan ikinci tur için yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı:

”Fatih Terim’in meşhur bir lafı vardır; takımı 8 puan gerideyken, ‘8 de kapanır, 18 de kapanır’ demişti. Ve takımı o sezon şampiyon olmuştu. Ben de diyorum ki, 2.5 da kapanır, 12.5 da.”

‘MAYIS’LAR BİZİMDİR’ SÖZLERİ DE GÜNDEME GELDİ

Babacan’ın bu çıkışının ardından o sözler yeniden gündem oldu. Millet ittifakını destekleyen seçmenler daha önce mitinglerde de kullanılan Fatih Terim posterleriyle bu sözlere destek verdi. Özellikle twitter’da Fatih Terim üzerinden siyasi paylaşımlar yapmaya devam eden seçmenler ünlü teknik adamın daha önce şampiyonluk için kullandığı ‘Mayıs’lar bizimdir’ ifadelerini de hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir