İrfan Değirmenci Halk TV’ye veda etti: Hem gazeteci hem siyasetçi olunmaz

5 yıldır Halk TV Ana Haber’i sunan İrfan Değirmenci, Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) milletvekili aday adayı oldu.

Adaylığının açıklanmasının ardından Halk TV’ye veda edeceğini duyuran Değirmenci, bugün ekrana son kez çıktı. Bayrağı Seda Selek’e devreden Değirmenci, “Sayılı gün çabuk geçiyor. Sandığa da yalnızca 41 gün var. Seda Selek’ten aldığım izinle bülteni açmak istedim. 25 yıllık kariyerime noktayı koyuyorum. Çünkü hem gazeteci hem siyasetçi olunmuyor. Bir yol çizdim. Meclis kürsüsünde bir tanesi 7.5 liraya satılan soğanı anlatmak üzere, yalan söylüyorlar halka enflasyon çok daha yüksek demek üzere birazdan müsaadenizi isteyeceğim. Yakama da parti rozeti taktığım için artık daha fazla ana haber bültenini sunmayacağım” dedi.

Siyasette de televizyonculukta olduğu gibi başarılar dilerim”

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Değirmenci’ye başarılar diledi. Mahiroğlu şöyle dedi:

“Sevgili İrfan. Yol arkadaşlığın için teşekkürler, iyi ki birlikte yürüdük. Sen bugün farklı bir kulvarda olsa bile hepimiz gibi Türkiye için emek vereceğin yeni bir yola çıkıyorsun. Siyasette de televizyonculukta olduğu gibi başarılar dilerim. Yolun açık olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir