Okan Buruk: İleriye dönük bir karar olacak

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu rövanşında konuk ettiği Litvanya temsilcisi Zalgiris’i 1-0 yenerek tur atladı.

Sarı-kırmızlıların teknik direktörü Okan Buruk, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. 

Okan Buruk’un açıklamaları şu şekilde:

“Rakibimize 2 tehlikeli pozisyon verdik”

“Bol pozisyon deyince ikinci golü bir türlü atamadık. Atamayınca rakip de dizilişini bozmadı. Rakibin bekleyeceğini düşünüyorduk ama ilk maça göre 10 kişi beklediler. İlk maç en azından 1 kişi ileride bekliyordu. 24 hafta oynamışlar, fiziksel olarak bizden daha iyiler. Bizden kendi becerilerimizden daha az iş yapınca zor oldu. Kenardan toplar getirdik. İkinci golü bulup maçı bitirmemiz lazım. Rakibimize 2 tehlikeli pozisyon verdik, korkuttu.”

“Tam takım değiliz”

“Tam takım değiliz. Turu geçmek önemliydi. Bazı oyuncular geç katıldı. Az süre geçirmiş oyuncular var. Bu turu geçmek önemliydi. Hedefimiz bir sonraki tur. Daha hazır olacağız, daha çok oynayacağız. Torreira tam idmanlara başlıyor yarın. Icardi ve Zaha bizle beraber olacak. Zaniolo sakatlığından dolayı yoktu. Daha güçlü bir kadro olacağız. Bu da oyuna yansıyacak.”

“Kerem Demirbay bir sonraki turda bizle olacak”

“Kerem Demirbay bir sonraki turda bizle olacak. Çeşitli bölgelere net katkı sağlayacak oyuncu olursa olacak. Şu an hedefimiz bir sonraki tura bu kadroyla girmek…”

“İleriye dönük bir karar olacak”

“Morutan olumlu işler yaptı. Ona forma şansları veriyoruz. Bugün ilk girdiği bölümde daha iyiydi, sonra bir iki top kaybı yaptı ama genel olarak iyiydi. Onla ilgili kararımızı vereceğiz. İleriye dönük bir karar olacak.”

“Muhteşem gol attı Mertens”

“Muhteşem gol attı Mertens. Havadan gitti ve direkt havadan ağlarla buluştu. Dün antrenmanda çalıştık. Mertens, Sergio’ya atmıştı. Ödül alabilir bu gol.”

“Geçen senede benzer şeyler yaşadık”

“İlk maçta da aynı pozisyonları vermiştik. Rakibimizin hücumda bir tane seçeneği vardı. Öndeki oyuncunun arkaya sarkacağı toplar. Kaliteli bir bitiriciliğe sahip olsa bizim için kötü senaryo olabilirdi. Özellikle savunma merkezimizin fiziksel olarak biraz geç forma giren oyuncular olduğunu görüyoruz. Bunun zorluğunu yaşıyoruz. Geçen senede benzer şeyler yaşadık. Zaman geçtikçe daha iyi olacak. Orta sahanın da kolay eksildiğini gördük bu da savunma arkasına pasların kolaylaşmasını sağladı. Bir sonraki turda farklı bir takım karşımızda olacak. İki takımın da oynayacağı bir maç var”

“Onunla ilgili karar vereceğiz”

“Torreirea geçen sene de Berkan ile birlikte oynadıklarında dinamik bir oyun çıkmıştı. Bu anlamda tabii ki düşüncelerimiz var. Onunla ilgili karar vereceğiz. Savunmada verdiğimiz pozisyonlarda, oralarda Torreira’nın topladığı toplar bizim için önemliydi. Rashica ise sevdiğimiz, beğendiğimiz bir oyuncu. Onun da kadroda olmasını, şartlar olursa düşünüyoruz. Bununla ilgili net bir şey yok. Hücum hattında güçlü oyuncular var. Takım savunmasını önden başlatan bir takımız. Oyuncular değişebilir ama bizim öndeki baskımızla yine geçen seneki oyunu oynamaya çalışacağız. Öndeki oyuncuların profiline göre orta sahadaki oyuncuların profili değişebilir”

“Nemli bir havada oynadık”

“Bazı oyuncular hazır geldi, bazıları geç katıldı. Birçok oyuncunun durumu farklı. Fiziksel olarak daha çabuk hazırlanan, daha geç form tutan oyuncularımız var. 2 resmi maç oynadık. Bir sonraki maçta daha da iyi, güçlü olacağımızı düşünüyorum. Nemli bir havada oynadık. Ben bile saha kenarında inanılmaz terledim. Nemli hava oyuncuların hızını engelledi. Sakatlıktan çıkmış ve takıma geç katılmış oyuncular için de bu süreç devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir