COTI, ETH, ADA Coin ve Bu 4 Kripto Para İçin Sıcak Gelişmeler Var!

ADA Coin balinaları 13 milyar dolarlık etkileyici büyüklükteki işlemlerle dikkatleri çekiyor. Polkadot para-chain ağı Astar, topluluğuna en son kilometre taşlarını açıkladı. COTI, 25 milyon dolarlık bir ekosistem fonu başlattı. Grayscale, kısa süre önce Coinbase Prime’a 9.840 BTC transfer etti. Ve daha fazlası!

Bitcoin, ETH, ADA Coin ve bu 5 altcoin’den sıcak haberler var….

ADA Coin balina işlemlerinde muazzam artış

Cardano ağı, ADA Coin balinalarının 13 milyar dolarlık etkileyici büyüklükteki işlemlerle ağı pompalamasıyla bir tür uyanışa tanıklık ediyor. Bu faaliyet, özellikle de Ethereum’un benzer büyüklükteki işlemler için yedi günlük ortalama 5 milyar doları ile karşılaştırıldığında dikkate değer. ADA Coin piyasa değeri ve ETH’yle karşılaştırmalı işlem hacmi göz önünde bulundurulduğunda, rakamlar göz kamaştırıcı. Bu, ADA Coin ekosistemindeki büyük ölçekli yatırımcıların davranışlarında potansiyel olarak önemli bir değişime işaret ediyor. Bu balina faaliyeti telaşına rağmen ADA Coin fiyat performansı biraz sessiz kaldı. Son haftalarda ADA Coin fiyatı ivme kaybederek kilit destek seviyelerini aştı.

Astar (ASTR) tarihi ağ kilometre taşlarına ulaştı

Astar akıllara durgunluk veren ağ rakamlarıyla para-chain liderliğini genişletiyor. Polkadot para-chain ağı Astar, topluluğuna en son kilometre taşlarını açıkladıktan sonra yine manşetlere çıktı. Astar Network, resmi X hesabından yaptığı açıklamada, 650.000 ASTR sahibini aştığını belirtti. Ayrıca, bu rakamın Web3.0 ekosisteminde hızla benimsendiğinin altını çizdiğini kaydetti. Bu kilometre taşını tamamlamak üzere Astar Network, ekosistemindeki projelere yatırılan toplam ASTR sayısının 3,4 milyar token’ı aştığını söyledi. CoinMarketCap verilerine göre, Astar’ın dolaşımdaki arzı yalnızca 5.497.786.775 ASTR olduğu için bu rakam çok büyük.

COTI, Ekosistem Büyüme Fonu başlatıyor

Önde gelen kripto borsası Binance’ın listesinde de olan COTI (COTI), 25 milyon dolarlık bir ekosistem fonu başlattı. Altcoin projesi, bu fonlar Ethereum ağında gizliliği artırmayı amaçlıyor. Bu bağlamda COTI, resmi X hesabından şu duyuruyu yaptı:

COTI Vakfı bir Ekosistem Büyüme Fonu başlatıyor ve ilk fonunu açıklıyor! Vakıf, COTI V2 içinde araştırma ve geliştirme yapacak geliştiriciler ve girişimler arayacak ve büyümesini teşvik edecek.

Ethereum staking oranı yükselmeye devam ediyor

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Ethereum staking ilerlemesine ilişkin görüşlerini paylaştı. CEO, Shapella sonrası pek çok ETH stake meraklısının coinlerinin kilidini açmadığını söylüyor. Bu nedenle, Shapella hard fork’un etkileri konusunda yanıldığını kabul ediyor. Ethereum staking oranı, yani staking’e kilitlenen ETH coinlerinin yüzdesi %24’e ulaştı. Dahası, bu oran artmaya devam ediyor. Bu arada, ETH arzının yalnızca %11’i merkezi borsalarda saklanıyor.

Gitcoin destekli Layer-2 ağı PGN sona eriyor

Ethereum üzerinde bir Katman-2 çözümü olan Gitcoin destekli Public Goods Network, önümüzdeki altı ay içinde tüm operasyonlarını sonlandırıyor. Buna göre, 2024 ortasına kadar tamamen kapanmayı hedefliyor. Bu hamle, Gitcoin’in kamu malları ve geliştirici finansmanı konusundaki mevcut operasyonlarını tamamlamak üzere geçen yıl bir uygulama Blockchain’i olarak başlatılan ağ için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. Proje, PGN’yi kapatma kararı için, kullanıcıları ağa taşımadaki zorluklar ve bütçesini aşan operasyonel maliyetler de dahil olmak üzere çeşitli nedenler gösterdi.

Delphi Labs ve Astroport Vakfı, Asteroid Protocol’ü tanıttı

Araştırma ve geliştirme firması Delphi Labs ve Astroport Vakfı, Cosmos Hub ağı için Asteroid adlı bir yazıt platformunu kullanıma sundu. Yazıtlar, akıllı sözleşmeler için yerel destek olmadan Blockchain’lere veri yerleştirmenin yeni bir yoludur. Asteroid, Cosmos işlem çağrısı verilerini kullanarak “CFT-20s” adı verilen yeni token’ları varlığa dahil ediyor. Asteroid’e katkıda bulunanlar Salı günü bir kavram kanıtı olarak ilk CFT-20 tokenı olan Asteroids’i (ROIDS) piyasaya sürdü. Toplam arzı 100 milyon olan token, kullanıcılar tarafından birkaç saat içinde hızlı bir şekilde yazıldı. Her bir ROIDS tokenı 0,0045 dolardan işlem görerek 4,5 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Satoshi dönemi Bitcoin balinası harekete geçti

BTC_Archive, Arkham Intelligence beş yıllık uykunun ardından harekete geçen bir balinaya dikkatleri çekti. On-chain gözlemci, yeniden faaliyete dönen devasa Bitcoin balinasının işlemlerini gösteren verileri yayınladı. Arkham, toplam 2 milyar dolarlık Bitcoin taşıyan birkaç ağır işlem tespit etti. Ekran görüntüsüne bir yorum ekleyen BTC_Archive, bu cüzdanın 2019’dan beri ilk kez uyandığını belirtti. Yani, bundan önce 2013’ten beri yalnızca bir işlem yapmıştı. O yıl, gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gölgesinin hala etrafta olduğu yıldı. Çünkü bundan sadece üç yıl önce radardan çıkmıştı.

Grayscale Trust, Coinbase Prime’a 9.840 BTC transfer etti

On-chain veri analisti Yu Jin’e göre, Grayscale Trust adresi kısa süre önce Coinbase Prime’a 9.840 BTC aktardı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BTC spot ETF’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, Grayscale Trust adresi, 12 Ocak’tan itibaren art arda dört işlem günü boyunca ABD borsasının açılış saatlerinde Coinbase Prime’a sürekli olarak 41.478 BTC (yaklaşık 1.784 milyar dolar değerinde) transfer etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir