Erkek arkadaşı tarafından vurulduğu anı kaydetmiş… Görüntüler ortaya çıktı

Brezilya’da işlenen korkunç cinayet dünya basınında da geniş yer aldı. 23 yaşındaki Ielly Alves isimli genç kadın vurularak hayatını kaybetti. Alves, hastaneye 27 yaşındaki erkek arkadaşı Diego Fonseca tarafından getirildi ancak doktorlar müdahale edemeden hayatını kaybetti.

Diego Fonseca, gerçekler ortaya çıkmadan önce polise Alves’in motosikletli bir adam tarafından öldürüldüğünü iddia etti, ancak verdiği çelişkili ifadeler ve Alves’in cep telefonundan çıkan görüntülerle gerçek ortaya çıktı.

Görüntülerde Fonseca’nın bir pencerenin yanında durduğu ve Alves’e silahı doğrulttuğu görülüyor. Videoda Alves’in gülerek Fonseca’ya “Hadi canım, yap şunu” dediği duyuluyor. Fonseca tetiği çektikten sonra ise Alves yere düşüyor. Fonseca onu hemen Hospital des Clinicas’a götürse de Alves hayatını kaybediyor.

Yerel haber kaynaklarının bildirdiğine göre; hastaneye gelen yetkililere, Fonseca iki kişinin motosikletle kendilerine doğru geldiğini ve içlerinden birinin Alves’e iki el ateş ettiğini iddia etmiş. Ancak Alves’in cep telefonunun incelenmesiyle cinayeti işlediği ortaya çıkıyor.

Fonseca cinayet suçlamasıyla tutuklandı. 380 kalibrelik bir tabanca olan cinayet silahı, hastanenin dışında arabasını park ettiği yerin yakınında ele geçirildi.

SABIKASI VARMIŞ

Fonseca’nın soygun ve eski kız arkadaşına saldırmaktan sabıkası olduğu belirtildi.

Alves’in annesi Brezilya haber kuruluşu G1’e, hastanede Fonseca’nın kendisine yaklaştığını ve katilleri bulacağına söz verdiğini söyledi. Anne Olesiane Alves, Fonseca ile ilgili şu şekilde konuştu: “Hastanede olduğunu onun aracılığıyla öğrendim. Bana sarıldı ve ‘bunu ona kim yaptıysa bedelini ödeyecek’ dedi.”

Anne Alves, kızıyla Fonseca’nın bir yıl yedi aydır flört ettiklerini ve kızının bu ilişkiden çıkmak istediğini söyledi. Olesiane Alves, kızının öldürülmeden saatler önce Fonseca’dan ayrılacağını, çünkü bu işin yürümeyeceğini söylediğini belirtti.

Olesiane Alves, kızının geçen yıl Fonseca’nın kendisine saldırmasının ardından hastaneye başvurduğunu, koluna dikiş atıldığını da söyledi:

Ielly Alves

“Birkaç kez tartıştılar ve bazı morluklarla geldi. Müdahale etmenin kötü olduğunu düşündüm ama zordu. Bana pek bir şey söylemedi.”

Bir arkadaşı da Alves’in Fonseca ile olan ilişkisine ara verdiğini ve Fonseca’nın Alves’i öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

Ayrıca Fonseca’nın daha önce de Alves’in annesinin evine zorla girdiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir