Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Hakkında Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme Suçundan Soruşturma!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. Özdağ, hakkında alınan karara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçundan soruşturma açıldı.

Ümit Özdağ, soruşturma açıldığını sosyal medya hesabından duyurdu. Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçu’ kapsamında soruşturma başlatıldı.

Özdağ, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak karara tepki gösterdi.

‘Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak var. Bunlara on milyarlarca dolar harcadık ve harcıyoruz. Erdoğan’ın yanlış politikalarından dolayı ülkemizde emperyalizmin her an istismar edebileceği bir sosyolojik yapı oluştu. Göç enflasyonu azdırdı, pahalılığı ve işsizliği artırdı. Sınırlarımız delik deşik oldu. Gençlerimiz uyuşturucu batağında. Birçok gencimiz sığınmacılar tarafından öldürüldü. Suriyeliler Türklerde. 3 kat hızlı artıyor. Bunları söylemek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamak için siyasi mücadeleye devam edeceğiz.’

“Beni hapse atmakla korkutamazsınız. Bu güzel ülkenin Lübnan ve Suriye olmaması için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir